18 lipca 2016

Darboven Idee Grant – weź udział w konkursie

100 tys. złotych – to nagroda, o którą walczą w konkursie Darboven Idee Grant, przedsiębiorcze i innowacyjnie myślące kobiety. Zgłoszenia można składać do 11 września. 

Początkiem wszystkiego jest idea, a ta zasługuje na pielęgnację, rozwój i wsparcie. Albert Darboven – przedsiębiorca z Hamburga postawił w tym kierunku znaczący krok do przodu. Już od 1997 roku funduje w Niemczech nagrodę „IDEE – Grant“ (tam znaną jako Idee Förderpreis) – wyróżnienie skierowane wyłącznie do kobiet, które pragną rozpocząć swoją działalność na rynku oraz do młodych przedsiębiorczyń, które z właściwym sobie zapałem, werwą i entuzjazmem chcą postawić krok w stronę samodzielności i realizować swoje innowacyjne wizje, ale także do tych, które zdobyły się na  odwagę, by już to zrobić. Od roku 2006 nagroda przyznawana jest na przemian w Niemczech i w Polsce.

IDEE – Grant w wysokości 100 000 zł stanowi nagrodę, a zarazem pełną akceptację dla poczynań zaangażowanych w swoją pracę kobiet, które konsekwentnie rozwijają i wdrażają swoje przedsiębiorcze pomysły, budują nowe koncepcje działania firmy i dzięki temu tworzą nowe miejsca pracy w zorientowanych na przyszłość obszarach gospodarki. Grant to kwota na start lub kontynuację innowacyjnej działalności (zarejestrowanej nie dłużej niż 3 lata), prowadzonej przez kobietę.

 

IDEE – Grant skierowany jest wyłącznie do kobiet, których kreatywność, inicjatywa i odwaga do samodzielnego wejścia na rynek powinna być wspierana i nagradzana. Takie przesłanie niesie ze sobą „IDEE – Grant”. Nagroda przyczynia się do ukazania, jak wielki, wciąż jeszcze niedoceniany, potencjał przedsiębiorczości drzemie w kobietach oraz do kreowania wzorów postępowania na rynku. Udział w konkursie dodaje kobietom siły – pełne wiary w siebie, przeświadczone o powodzeniu zabierają się do realizacji swoich przedsiębiorczych zamierzeń.

 

W świecie gospodarki, w którym bardzo silnie odcisnął swe piętno mężczyzna, bardzo trudno przebić się nowym, niekonwencjonalnym pomysłom, przedstawianym i forsowanym przez kobiety. Ale właśnie pomysły zorientowane na przyszłość w kombinacji z handlowym wyczuciem oraz niezbędną dawką ambicji to doskonały zestaw przeciwdziałający gospodarczej rezygnacji. Moim życzeniem jest choć trochę pomóc w usuwaniu przeszkód na ich drodze, właśnie kobietom dodać odwagi, aby mogły w dzisiejszych czasach zrobić trudny krok do samodzielności – mówi Albert Darboven.

 

Liczba zgłoszeń do konkursu rośnie z edycji na edycję, co dowodzi, jak wielkie są kreatywność, zaangażowanie i determinacja kobiet w dążeniu do celu. Dowodzą one, jak dzięki kobiecej energii, zapałowi i wytrwałości realizują się kreatywne pomysły – powstają solidne firmy, a za tym nowe, pewne miejsca pracy. Przedsiębiorcze kobiety „nie oczekują sukcesu, jeśli na niego nie zapracują”, a udział w konkursie to doskonały początek drogi do sukcesu.

SKŁAD JURY 2016

Ewa Plucińska – prezes Grupy Firm Doradczych EVIP, przewodnicząca Jury

Irena Eris – współwłaścicielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris

Olga Krzyżanowska – działaczka społeczna, była Senator RP

Anita Plantikow – naukowiec, członkini jury niemieckiej edycji konkursu

Rolf Eggert – były Minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa

PATRONI 2016

Danuta Wałęsa – żona Prezydenta RP

Cornelia Pieper – Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku

Magdalena Adamowicz – żona Prezydenta Miasta Gdańska

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

oraz

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości PARP

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Gdański Uniwersytet Medyczny

Politechnika Gdańska

Konsulat GeneralnyRFN

Patronat medialny:

Prestiż

Treść regulaminu oraz pozostałe informacje dotyczące udziału i przebiegu konkursu dostępne są na stronie www.darbovenideegrant.pl oraz w Biurze Organizacyjnym DIG, pod adresami: agata.ideegrant@gmail.com oraz tatiana.ideegrant@gmail.com