14 października 2014

Kongres Kobiet Pomorza – 25 lat wolności?

Zapraszamy serdecznie na Kongres Kobiet Pomorza, który odbędzie się 8 listopada 2014 r., w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, w godz. 8.30-16.00.

Rocznice skłaniają do podsumowań – podczas Kongresu Kobiet Pomorza zastanowimy się wspólnie z zaproszonymi gośćmi i publicznością, co dało kobietom w Polsce i na Pomorzu ćwierć wieku wolności; przypomnimy sobie, z jakimi problemami borykałyśmy się w pierwszych latach po ustrojowej transformacji; będziemy dyskutować o tym, co zmieniło się przez te lata na lepsze i jakie wyzwania wciąż stoją przed nami.

W dyskusji udział wezmą znakomite przedstawicielki świata polityki, nauki, biznesu i sfery pozarządowej, między innymi: prof. Olga Krzyżanowska, prof. Monika Płatek, prof. Ewa Graczyk, dr Maria Pawłowska, dr Aneta Chybicka, dr Elżbieta Zubrzycka i – oczywiście – Teresa Kamińska, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Pomorzu.

Tydzień przez wyborami samorządowymi na Kongresie Kobiet Pomorza nie może zabraknąć rozmowy z kandydatkami do pomorskich samorządów. Wspólnie spojrzymy na ważne, również w wymiarze lokalnym, problemy społeczne i ekonomiczne. Kandydatki zapytamy o ich priorytety w pracy na rzecz lokalnych społeczności, swoich miejscowości i całego regionu.

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

Organizatorem tegorocznej, wyjątkowej, bo odbywającej się w roku 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce i w roku wyborów samorządowych, edycji regionalnego Kongresu Kobiet jest Trójmiejska Akcja Kobieca*, we współpracy m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Partnerem Kongresu Kobiet Pomorza jest Ambasada Królestwa Szwecji.

Rejestracja: http://kongreskobietpomorza.evenea.pl/