31 marca 2014

Jubileuszowa, piąta polska edycja konkursu Darboven Idee Grant 2014

1 kwietnia 2014, w Rotunda Cafe, kawiarni hotelu Sheraton w Sopocie, odbędzie się inauguracja piątej, jubileuszowej polskiej edycji konkursu dla przedsiębiorczych kobiet DARBOVEN IDEE GRANT 2014. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Katarzyna Figura. Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu objęło patronat nad konkursem.

Fundatorem i pomysłodawcą idei wspierania przedsiębiorczych kobiet jest Pan Albert Darboven – właściciel przedsiębiorstwa, a organizatorem polskiej edycji konkursu jest firma J.J. Darboven Poland sp. z o.o.

Konkurs skierowany jest do pań, które mają ciekawą koncepcję na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją wprowadziły w życie, kierując własną firmą nie dłużej niż 3 lata. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu wyłonionego przez Jury jest kwota 100 000 zł. Udział w konkursie może wziąć każda Polka, która ma ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie, w Polsce konkurs organizowany jest od 2006 roku. Jest to największe przedsięwzięcie tego typu po obu stronach granicy.

Nadesłane projekty ocenia międzynarodowe Jury, reprezentowane z polskiej strony przez panie: dr Irenę Eris, Ewę Plucińską oraz panią Senator Olgę Krzyżanowską.

Patronami honorowymi piątej polskiej edycji konkursu zostali: Danuta Wałęsa, żona Prezydenta RP; Magdalena Adamowicz, żona Prezydenta Gdańska; Annette Klein, Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku i Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Patronat nad konkursem objęły również: PARP, Polsko-Niemicka Izba Przemysłowo-Handlowa, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Handlowa, Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Magazyn Prestiż, www.onaonaona.com, www.trojmiasto.pl, Radio Gdańsk.

Laureatkami poprzedniej edycji zostały panie Mirosława Skupińska (szybkie testy diagnostyczne do wykrywania patogenów) i Anna Supernat (wyizolowane i zakonserwowane DNA oprawione w kryształ).