18 kwietnia 2013

Kobiety z pasją ponownie dopisały

Największa sala Hotelu Haffner w Sopocie pękała w szwach. Trzeba było dostawić krzesła. Cieszy nas niezmiernie tak duże zainteresowanie naszym cyklem spotkań pt. „Kobieta z pasją”. Tym razem rozmawiałyśmy o pasji fotografowania, a opowiadały o niej trzy fantastyczne fotografki: Renata Dąbrowska, Anna Maria Biniecka i Marzena Sławińska (członkini PSKB). Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć naszych gości. 

Zapraszając do rozmowy o fotografii, zastanawiałyśmy się, czy fotografia to rzemiosło, pasja czy sposób na życie. Dyskusja pokazała, że przede wszystkim pasja i sposób na życie. Ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb duszy własnej lub drugiego człowieka. To akt intymny – i dla fotografiki, i dla  modela czy modelki. To też sposób na poznanie historii innych ludzi.

Jeśli ktoś szukał na spotkaniu odpowiedzi na pytanie, od czego zacząć przygodę z fotografią, dostał jasną odpowiedź. Przede wszystkim od przełamania lęku przed wyjęciem aparatu w sytuacji, które intryguje, „wzywa” do utrwalenia. Róbmy zdjęcia. Pokazujmy je innym. Konsultujmy się z osobami, które wiedzą na temat fotografowania więcej od nas. Potem przyjdzie czas na lepszy sprzęt i kursy.

Dziękujemy jeszcze raz naszym gościom, uczestnikom i uczestniczkom. Dziękujemy patronom: honorowemu – Prezydentowi Miasta Sopot, medialnym – Trojmiasto.pl, Dolce Vita, Prestiżowi, Magazynowi Pomorskiemu, Expressowi Binzesu. Dziękujemy partnerom: strategicznemu – Hotelowi Haffner w Sopocie, oraz pozostałym: Multibankowi, Frames Studium Fotografii.