5 listopada 2012

Kobieta z pasją – Pasja pisania

Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Kobieta z pasją”, zatytułowane „Pasja pisania”, które odbędzie się w środę, 21 listopada br., o godz. 17.30 w Hotelu Haffner w Sopocie. Gośćmi spotkania będą trzy fascynujące pisarki: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Bonda i Magdalena Witkiewicz.

Pisanie – pasja czy rzemiosło? Jeśli pasja, to gdzie jest jej źródło? Co się dzieje, kiedy zagości w naszym życiu? Jak ją realizujemy? Jeśli rzemiosło, to czy pisania można się nauczyć?

Pierwsze, kwietniowe spotkanie z cyklu „Kobieta z pasją” poświęciłyśmy podróżom. Pisanie to też podróż – podróż w głąb siebie, w świat fantazji, fascynujących opowieści, historii prawdziwych i zmyślonych. Pasją jest też ich czytanie.

Spotkamy trzy fascynujące, piszące kobiety:
Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, Katarzynę Bondę i Magdalenę Witkiewicz (członkinię PSKB). Pisarska historia każdej z nich jest inna. Łączy je pasja – pasja pisania.

Program

17.30-18.00
Rejestracja uczestniczek i uczestników

18.00-20.00
Pisarki: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Bonda, Magdalena Witkiewicz – opowiedzą o ich drodze do pisarstawa, o pasji pisania i jej miejscu w ich życiu.
Rozmowę poprowadzi Anna Fibak, wiceprezeska zarządu PSKB.

20.00-20.30
Loteria wizytówkowa, podpisywanie książek.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

Wstęp bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie zgłoszenia na adres: pskb@pskb.pl

O bohaterkach spotkania:

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – autorka bestsellerowej trylogii „Cukiernia pod Amorem”. Część pierwsza sagi, „Zajezierscy”, wyróżniona została Nagrodą Blogerów Książkowych Złota Zakładka jako: Najlepsze czytadło, Najciekawszy Świat Powieści i Najbardziej wciągająca książka. W październiku br. ukazała się jej nowa książka „Róża z Wolskich”. Była nauczycielką języka polskiego i łaciny. Jest miłośniczką sportów ekstremalnych i gry na perkusji. Autorka książek dla młodzieży oraz scenariuszy filmowych, m.in. do serialu „Tata, a Marcin powiedział”. Jest żoną reżysera filmowego, Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów: Macieja i Piotra.

Katarzyna Bonda – do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego. Profiler po raz pierwszy wystąpił na kartach jej debiutanckiej powieści „Sprawa Niny Frank”, nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru, a następnie w „Tylko martwi nie kłamią”. Zajmuje się też dokumentem kryminalnym. Do tej pory ukazały się: „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała”, napisana we współpracy z Bogdanem Lachem, najbardziej cenionym ekspertem profilowania w Polsce. Współpracowała z „Newsweekiem” i „Wprost”. Jest autorką scenariuszy filmowych. Jeszcze w tym roku ukaże się jej nowa książka „Florystka”.

Magdalena Witkiewicz – powieściopisarka, właścicielka firmy marketingowej, członkini Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Jej powieści, „Milaczek” oraz „Panny Roztropne”, poprawiły humor tysiącom kobiet. Kolejną powieścią, „Opowieść niewiernej”, która przez wiele tygodni znajdowała się na listach bestsellerów, udowodniła, że kobiety też potrafią pisać o „tych” sprawach. Wkrótce ukażą się „Lilka i spółka” (dla dzieci) oraz „Ballada o ciotce Matyldzie”. Dorośli będą mogli posmakować odważnej prozy jej autorstwa w „Szkole żon”. Prowadzi firmę marketingową „Efekt Motyla”. Mieszka w Gdańsku. Ma dwoje dzieci: Lilkę i Mateusza.