18 kwietnia 2012

Kobiety ciekawe świata

Blisko 150 pań ciekawych egzotycznych opowieści i poszukujących praktycznych rad dotyczących podróżowania zgromadziło w Hotelu Haffner w Sopocie spotkanie „Kobieta w podróży”, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były znane podróżniczki: Elżbieta Dzikowska i Monika Witkowska. O swoich przygodach i podróżach opowiadali także: Danuta Giecołd-Gębska, wiceprezes zarządu PSKB (spotkaniu towarzyszyła wystaw jej pięknych zdjęć z różnych zakątków świata), Iwona Guć z synem oraz Wojciech Dąbrowski.

Dla tych pań, które chciałyby podróżować, ale: nie wiedzą, jak zacząć; obawiają się nieznanego; nie są pewne, czy mogą podróżować same, czy lepiej robić to w towarzystwie, spotkanie było okazją do uzyskania cennych rad od doświadczonych praktyków. Służyły temu trzy panele tematyczne poświęcone: podróżowaniu z dziećmi – prelekcja poprowadzona przez Iwonę Guć i jej syna, bezpieczeństwie podczas wyprawy – o odpowiednich przygotowaniach opowiadała Monika Witkowska i poznawaniu nowych kultur – z udziałem Elżbiety Dzikowskiej i Wojciecha Dąbrowskiego.

Partnerami „Kobiet w podróży” były: Hotel Haffner w Sopocie, Finnlines, MultiBank, TUiR Warta i Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Sopotu.

Patronat medialny sprawowały: Poznaj Świat, Dolce Vita, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Urloplany.pl, Ladymama.pl